SU KARAKUŞ..ASTROLOJİ DALINDA

ALEM FM’İN ASTROLOJİ DALINDA PROGRAM SUNAN SUNUCUSU VE RENKLİ KİŞİLİĞİ İLE BİLİNEN SU KARAKUŞ İLE SÖYLEŞİ YAPTIK.
Özcan BEYLAN : Su Karakuş kimdir? Astroloji dışında sosyal yaşamınızda nelerle uğraşıyorsunuz?

Su KARAKUŞ : Su Karakuş İnşaat Yüksek Mühendisidir. Astroloji ve Tarot eğitimini 1990 yılında A.B.D de bulunduğum yıllarda aldım. 2000 yılında Akşam Gazetesinde burç yorumları köşesi yazmaya başladığımda profesyonel işime de devam ediyordum. Uzun bir süre iki işi birlikte sürdürdüm. 2006 da ilk öngörü kitabım yayınlandı ve çok satılanlar listesinde ilk sıraya yükseldi. Ardından 2. Ve 3. Kitabımı da okuyuculara sunduk.

Pek çok yayın organında astroloji yazarlığı yaptım. Şu anda ?Yolculuk? derisinde aylık yorumlarım yayınlanıyor.

Alem Fm.de 4 yıldır başarılı bir şekilde sürdürdüğüm 2 programım var.

?Su Karakuş?la Astroloji Alemi? haftalık astroloji yorumlarının yanı sıra dinleyiciyle canlı bağlantı yaptığım interaktif bir program. Dinleyicilerine kişisel horoskop yorumu yapıyor, özel sorularını yanıtlıyorum. Programın 2 dakikasında İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonundan Avukat Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu ile canlı bağlantı yapıyor hayvan hakları konusunda bilgi alıyoruz.

? Su Karakuş?la Astroloji Alemi ise ünlü konukları ağırladığım ve onların kişisel haritaları ile gelecek analizi yaptığım bir program. Konuklarımla her konuda sohbet ediyoruz. Özel projelerinden bahsediyorlar ve hangi dönemde gerçekleştirebileceklerini soruyorlar. Aynı burçtan dinleyicileri de bilgilendirmiş oluyorum.

Çok uzun zamandır hayvanlara yönelik kampanyalar ve yardımlar yapıyorum. Son kitabımı sokak hayvanlarına adadım. Sosyal yaşamımda yine sosyal yararlılıklara öncelik veriyorum.
Özcan BEYLAN : Radyoculuk nasıl başladı?

Su KARAKUŞ : İnşaat Mühendisliğinden tamamen kopup astrolojiye yönelme kararımın ardından bir radyo programı yapma arzum oluştu. Alem Fm ilk görüştüğüm radyoydu ve görüşmeden birkaç gün sonra 18 Eylül 2006 da programa aşladım. Ardından ikinci programın formatını düşündüm ve önerdim. Kabul edildi. İlk programımda çok heyecanlıydım sanırım sesim titredi. Artık sesim titremese de hala aynı heyecanı taşıyorum çünkü radyoculuğu çok seviyorum. Uzun bir süre tv. programlarında da astroloji köşesi hazırladım ama radyoda olmak son derece keyifli.

Özcan BEYLAN : Astroloji dalında Türkiye’de sayılı isimlerdensiniz. Bu başarınızdaki sırrınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Su KARAKUŞ : Astroloji öğrenmek yüksek lisans yapmak gibi zor bir öğrenim süreci var. Bunun yanısıra yüsek öğrenim yapmış insanların sahip olabileceği bir analitik zekaya ve kuhakeme yeteneğine de ihtiyaç var. Astroloji eğitimini henüz tamamlamış olanların başarılı olması beklenemez, deneyimle geçecek yıllara da ihtiyaç var.

Benim başarımın sırrı hem eğitim almam hemde deneyimle geçen 10 yıldan sonra astrolojiyi profesyonel işim olarak kabul etmemdir. 1990 da eğitim aldım 2000 yılında ben profesyonel oldum dedim.

Bunlar kadar önemli bir başka gereklilikde mesleki aşk. Ben yaptığım işe büyük bir adanmışlıkla ve aşkla bağlıyım. Hala hobi gibi görüyorum asla sıkılmadım ve bir gün biel of nerden seçtim bu işi demedim.

Özcan BEYLAN : Radyo programlarınız dışında neler yapıyorsunuz?

Su KARAKUŞ : Astroloji ve Tarot eğitimleri veriyorum. Çeşitli seminerlerimi İstanbul dışında da düzenliyorum. Reiki gibi bazı alternatif tıp tekniklerininde eğitimini veriyorum. Çok yönlü bir çalışma tempom var.

?Gezegen Tılsımları? adı altında horoskopumuzdaki ( doğum haritası) olumsuz açıların etkilerini gidermeye dönük motivasyon egzersizleri hazırladım. Çok başarılı bulundu ve bu konuda seminerler düzenliyorum. Yüzlerce insanın hayatını değiştirdik.

3 kitabımda beğenildi. Şimdilerde yeni birkaç kitap projesi ile ilgili bireysel ve ortak çalışmalar planlıyorum. Çok ses getirecek birkaç projem var. Titizlikle çalışıyoruz bu konuda.

2 köpeğimin dışında sık sık evimize misafir olan sahiplendirdiğim köpekler var. Gün içinde hem uğraşı hemde mutluluk kaynağım oluyorlar.
Özcan BEYLAN : Alem FM’deki programlarınız hakkında bilgilendirir misiniz bizleri? Sizi dinlemek isteyenler programda nelerle karşılaşacaklar?

Su KARAKUŞ : SU KARAKUŞ?LA ASTRO-PAZAR programı pazar günleri saat 12.00-14.00 arasında. Biraz öncede değindiğim gibi ünlü bir konukla sohbet ediyor, onun doğum haritası üzerinden dinleyiciye astrolojiyi sevdirmeye ve bilgilendirmeye çalışıyorum.

SU KARAKUŞ?LA ASTROLOJİ ALEMİ her pazartesi 14.00-15.00 arasında. Programda haftalık yorumları paylaştıktan sonra, dinleyicilerimin doğum haritasını çıkartıp hem sohbet edip hem merak ettikleri konular hakkında konuşuyoruz. Her iki programın dinlenme oranından da çok memnunum. Program saatimizin uzatılması konusunda çok istek var. Oldukça geniş bir kitleye hitab ediyoruz .

Özcan BEYLAN : Radyolardaki astroloji içerikli programlar sizce yeterli mi?

Su KARAKUŞ : Samimi söylemek gerekirsi hangi radyoda astroloji adına ne yapılıyor bilmiyorum. Hiç dinlemedim. Duyum aldığım bir programı ise amatör bir sunucu derleme olarak günlük veya haftalık yorum okuyarak yapıyor. Astroloji sadece günlük burç yorumu yapmak değildir. Daha fazlasıdır. İlgi çekici bir konu olduğu için uzman olmayan kişiler rahatlıkla astroloji konuşabiliyorlar. Yeterli olması imkansız bu durumda. Ancak dinleyiciye zarar veren yorumlar yapılmadığı sürece – ki bu da astroloji eğitiminin bir parçasıdır- sakıncası olmaz ama yararı da olmaz.

Özcan BEYLAN : Geleceğe yönelik planlarınız arasında neler yer alıyor?

Su KARAKUŞ : Astroloji adına kaynaklar yetersiz ülkemizde. Benim önceliğim kitap yazmak. Şimdiye dek öngörü kitaplarım yayınlandı. Bundan böyle bilgilendiren kitaplar yazacağım. Üzerinde çalıştığım birkaç proje var. Ne kadar geniş kitleye ulaşabilirse o kadar doğru bilgi edinebilir astroloji meraklıları.
Özcan BEYLAN : Son olarak OYDAR hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Su KARAKUŞ : Bir kez tesadüfen keşfedip bana uzun saatler harcatan bir web site OYDAR. Röportaj teklifi geldiğinde hiç düşünmeden evet dedim zira internette çok sık dolaşmam. Ben bile keşfettiysem herkesin bilgisi vardır diye düşünüyorum. Sanırım radyocuları merak edenler, hayranlar ve radyo yayıncıları için başkaca değerli bir kaynak yok. Bu kaynağın yaratıcısına bravo diyor ve röportaj için teşekkür ediyorum.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yapabilmek için Giriş yapmış olmanız gereklidir.

Henüz geribildirim yok